Spencer The Rover

Eigen beheer
Spencer The Rover

Zes jaar was het intussen alweer geleden sinds Spencer the Rover nog met nieuw werk naar buiten was gekomen. Dat is ontzettend veel tijd in popland en het vormt bovendien ook een groot risico: men dreigt vlug in de vergeethoek te geraken en trends veranderen "by the speed of sound". De nieuwe, 'The Accident (and other lover stories)', kwam dus binnenvallen en dus met hem ook een stapel verwachtingen.

Als je de hoes van Spencer the Rover bekijkt aan de achterkant kun je al met een aan quasi zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zeggen dat er heel veel mensen hard aan deze plaat gewerkt hebben. De interessante groep van en rond Koen Renders heeft ruim zijn tijd genomen voor deze nieuwe release. Van nieuwe trends en vluchtige modes trekt Spencer the Rover zich op de nieuwe cd blijkbaar niet veel aan. Daarvoor zijn de heren blijkbaar te muzikaal. De groep wil duidelijk en bovenal een hoogwaardig product op de markt brengen. En daar zijn ze heel goed in geslaagd. Het dient gezegd dat op 'The Accident' enkele zeer mooi melodieën staan met prachtige zanglijnen - het softjazzy Stop Dreaming en Sad Songs met zijn golvende muzikale arabesken - om er maar twee te noemen.

Toch blijkt veruit de grootste verdienste van deze plaat te zitten in de ronduit schitterende productie. Die zit er gewoon raak op: het is een soort 'haute couture' maatpak geworden op een jong en veel belovend model. Ze doet denken aan het betere productiewerk uit de hoogtij van de popmuziek in de sixties en seventies en 'tant pis' als dat voor sommigen als te belegen zou klinken. Luister dan maar eens: Spencer the Rover heeft zich volkomen terecht het comfort toegeëigend om alle nummers de behandeling te geven die ze verdienen. Soms is dat amper meer dan een pianolijn zoals in het wondermooie Party dress, soms - we denken dan aan het titelnummer The Accident - komt er een hele stoet toeters en bellen aan te pas, soms zijn het de mooie backgroundvocals die een nummer een extra toets geven.

Zo gevarieerd de productie van de songs is, zo eenduidig is de thematiek die behandeld wordt de liefde. Het wordt trouwens meteen al duidelijk aangekondigd op de hoes : 'The Accident (and other love stories)'. In die stories komt de liefde aan bod in al haar vormen en met al haar stemmingen, vandaar ook de steeds weer andere insteek bij elk nummer en de productie "op maat".

Staat hier een hitnummer op dat de songlist van Studio Brussel of MNM gaat halen? Wij betwijfelen het. Staat hier een volwassen groep die een grote plaats onder de zon verdient in de Belgische popscene? Ongetwijfeld ja!


24 November 2010
Frank Tubex

No comments

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.
  • Toegelaten HTML-tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • U mag PHP code gebruiken. Daarvoor moet u <?php ?> tags gebruiken.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.

Meer informatie over formaatmogelijkheden

Meer over deze artiest


Aanraders