Dandelion - The All Year Round

King Forward Records

Muziek kan ontstaan uit vele bronnen. Als zelftherapie, als uitlaatklep of gewoon uit de behoefte om schoonheid te scheppen. De jongens van Dandelion noemden zichzelf dan wel naar onkruid, maar wij labellen hen toch als scheppers van schoonheid.

The All Year Round



De sound van Dandelion wordt namelijk gekenmerkt door verzorgde harmonieën, een cleane sound en parelende pianostukken en roept referenties op aan zowel Engelse als Amerikaanse folkrockiconen. Al zijn Iron & Wine en Fleet Foxes ook niet mis als vergelijkingspunten.

Gelukkig is er ook meer aan de hand. Songschrijver Paul Bond (ook verantwoordelijk voor de toetsen, akoestische gitaar en citer!) verwerkt literatuur en elementen uit het verleden van The Beatles op een intelligente manier in zijn nummers. Zo heet de amper twintig seconden durende opener Yoko Uno, zit er in het titelnummer een fictief nieuwsfeit over Sir John Falstaff (een Shakespearpersonage) en is Fox Of Hayes de naam van de busmaatschappij die de Beatles gebruikten op hun Magical Mystery Tour.

Almost Asleep komt helemaal uit een ander era. Het is het soort hippiesong over het aanbidden van de maan dat we al lang niet meer hoorden. De zang is hier zalvend en betoverend, maar het geheel is toch iets te zeemzoet naar onze smaak.

Geef ons maar het parelende Mark This Flea, het origineelste liefdesliedje in tijden en met een piano die speels en tegelijk krachtig klinkt. Net als in alle andere nummers valt ook de prachtige harmonie in de vier stemmen op.

Het afsluitende Big Oak Door is een afscheidsnummer met mooie metaforen en ook weer voldoende natuurelementen om de verstedelijkte mens van tegenwoordig naar een andere tijd te katapulteren.

‘The All Year Round’ ademt speelse charme en zin voor ouderwetse esthetiek en is daarmee een frisse bries die vanuit Nederland gerust mag overwaaien naar deze contreien.

12 augustus 2014
Marc Alenus