Drive Like Maria - Elmwood
Pias Records
Je hebt groepen en je hebt supergroepen. De eerste heeft af en toe, als het meezit, een hitje, doet zijn uiterste best om leuke platen af te leveren en geeft occasioneel eens een interview weg in een veelgelezen blad. De supergroepen zijn daarentegen al vanaf hun ontstaan gedoemd tot succes en trekken meteen een schare trouwe fans die tot het uiterste gaan. Alles wat ze aanraken, lijkt in goud te veranderen. Drive Like Maria kan je er sterk van verdenken zo'n supergroep te zijn.

Alleen al op papier leest hun biografie gigantisch vlot, zelfs in telegramstijl: trio – Nederlands / Belgisch – vrouwelijke gitariste – ontstaan in 2005 – drie weken na hun eerste ontmoeting winst in The Global Battle Of The Bands – drummer = zanger. Geef toe, hier zitten enkele interessante ingrediënten in.
De legende wil zelfs dat de groep opgestart werd omdat de bandleden als producer of muzikant aanwezig waren in een studio en het hen gewoon te veel werd om te luisteren naar de zoveelste klaagzang van de band achter de microfoon. Do it better yourself…
En nu, vier jaar na hun ontstaan, is er dus hun debuut ‘Elmwood’. Maar kunnen ze die interessante bio en de ruime media-aandacht en airplay ook waarmaken en verantwoorden op plaat?
Aanvankelijk, na een eerst luisterbeurt, vrezen we van niet. Been there, heard that. Maar eerlijk is eerlijk: na enkele dagen kamperen in de cd-lade, tellen we toch enkele nummers op ‘Elmwood’ die een verslavend karakter hebben.
Niet te versmaden en bij uitstek het absolute topnummer is I’m On A Train. Er los op! Vinnig begin, hoge uithalen van de zanger en een melodie die zo catchy is dat ze als kauwgom aan de muren van je geheugen blijft kleven.
Niet alle nummers zijn echter van dezelfde kwaliteit, en er is bovendien heel erg goed geluisterd naar Queens Of The Stone Age. Niet altijd even origineel, dus. Soms klinkt de zanger zelfs zo dramatisch dat het op de zenuwen zou kunnen werken. En het rustpunt op nummer vier, Sure Enough, hoort op een andere plaat thuis. Maar dat doet geen afbreuk aan de totaliteit van de plaat. Luister bijvoorbeeld naar King Of My Town, ook een schot in de roos.
Op de MySpace van DLM is te lezen dat ze weldra het voorprogramma van Motorhead verzorgen. Nadat ze eerder al Triggerfinger mochten vergezellen, is dit eigenlijk een logisch vervolg.
Wij raden dan ook aan om in het jeugdhuis in je buurt jouw kaartje voor Drive Like Maria alvast te reserveren. Zo kan je later opscheppen dat je erbij was, toen niemand al in de gaten had dat Drive Like Maria een supergroep is.