Gengahr - A Dream Outside

Transgressive

Opgemerkt op een demo-cd’tje bij de NME, waarna twee uitstekende ep’s en tournees met Alt-J, Jungle, Maccabees en Wolf Alice volgden. ‘A Dream Outside’ vormt nu een nog steiler hoogtepunt op het voorlopig vlekkeloze parcours van Gengahr. Superlatieven te kort.

A Dream Outside



De Londenaars starten meteen sluw met Dizzy Ghosts, waarin aaibare gitaartokkels je uitnodigen om dat dekentje uit te slaan en je neer te vlijen in het gras. Wat ze daarbij niet vertellen is dat er even later stevige gitaaruithalen volgen. De oohs hadden er nog uit gemogen, maar dit is bijzonder fijn om mee te openen.

Het triootje She’s A Witch, Bathed In Light en Heroine kenden we al; net als Powder wat verder op het album (vanop die super-ep’s, ziet u). Stuk voor stuk fantastische tracks, die zowel poeslief als venijnig stekelbaar uit de hoek kunnen komen. We zouden dan kunnen wijzen op een uitstekende singlekeuze, maar op dat vlak kan je simpelweg weinig fout doen met dit debuut.

Wat dan met het nieuwe materiaal? Vibrerende baslijnen, gierende gitaarsolo’s, het aangenaam hoge stemmetje van Felix Bushe en drumritmes om van te huppelen: wij zijn hopeloos verliefd op deze plaat en verwachten van u niet minder dan hetzelfde. Het prikkelende en tevens verwarrende Where I Lie en somber trippelende Dark Star omvatten de sound nog het best: nummers die zowel kunnen dienen als soundtrack bij de aanloop naar een coup de foudre, als bij de bittere pil achteraf.

Embers lijkt een tussendoortje dat verzuipt in distortion, Fill My Gums With Blood triomfeert dan weer als beste nummer op de plaat dankzij niets meer dan wat lichtvoetigheid. Het slotduo bestaat uit zwakker broertje Lonely As A Shark en haast melige uitboller Trampoline. De punch lijkt op, maar wat voorafging valt niet meer uit te wissen. Eindejaarslijstfavoriet.

7 juli 2015
Marc Alenus