Lenny en de Wespen - Noem Het Dan Maar Dromen
Eigen beheer
Niet helemaal wat we gewoon zijn van Lenny en zijn wespen, die nieuwe plaat. Waar ze normaal zorgen voor een peppy en poppy sound, toverden ze deze keer iets rustigs met een vleugje country tevoorschijn. En Lennaert Maes aka Lenny had daar een heel goede reden voor.
In een interview liet hij namelijk weten dat hij een poppy plaat had klaarstaan, maar de plannen werden omgegooid toen beste vriend Bart Convents, die het prachtige, instrumentale nummer BART toebedeeld kreeg, plots overleed. Het hele album staat dan ook bol van liefde in combinatie met verdriet. En dat start al bij De Boom, een intens mooi en dromerig nummer dat je meeneemt tot in de kruin en dan ook nog eens voor kippenvel zorgt met de prachtig poëtische tekst.
Als je Lenny En De Wespen een beetje kent, weet je dat de band en vooral Lenny niet terugschrikt voor een cover. En dan nog het liefst vertaald naar het Nederlands. Het Allerbeste en Ik ben Hier Maar Op Reis zijn zo covers van All The Best Van John Prine en Passing Through van Roseanne Reid. In eerder vermeld interview liet Lenny nog weten dat de John Prine-cover een eerbetoon was aan zijn vader, die groot fan is van Prine. Roseanne Reid vond hij zelf dan weer enorm intrigerend. De titel van album en song Noem Het Dan Maar Dromen ontleende hij dan weer aan een citaat van zijn vader. In het nummer pleit hij voor vrede en een einde aan de oorlog.
Met een vaag "Allright, Lenny!" en "Ja" wordt de toon even omgegooid. Sunny Day is een heel leuk instrumentaal countrynummer, dat meteen zorgt voor een glimlach op je gezicht. Zelfs als het geen prachtige zonnige dag is, kan het je gewoon doen denken dat het dat wel is. Maar daarna word je weer met de voetjes op de grond gezet. Iedereen, die onlangs iemand verloor, vindt ongetwijfeld troost in In Gedachten. Over nooit vergeten en mooie herinneringen. Met Bang keert de band een klein beetje terug naar de gewoonlijke peppy en poppy stijl, vooral omdat angst een onderwerp is dat meestal niet met die stijl in verband gebracht word. Deze band beschikt over het talent om een moeilijk onderwerp te brengen op een luchtige, maar heel overtuigende manier.
Niemandsland was de eerste single en ook die raakt je diep in het hart. Het Zingen Van De Ziel zorgt nog voor een lichtpuntje in het hele verhaal van rouw en verdriet. In koor bezingen ze wat uiteindelijk telt in het leven. Om daarna af te sluiten met Ik Ben Er Nog, want Lenny wil een overlever zijn. Met een schitterend fluitconcert eindigt je reis aan de hand van een rouwende Lenny, een reis, die hij in vijf stappen moest doorlopen (al lijkt hij boosheid bewust te hebben overgeslagen).
Hier kan je de band aan het werk zien in de nabije toekomst:
14/12 in Belsele - Folkclub t’Ey
19/01 in Leuven - 30CC
