Miracle Fortress - Was I The Wave

Secret City Records

Als we in een perstekst lezen dat iemand beschikt over "a mixing board virtuosity that would make Richard D. James blush" dan verkneukelen wij ons al om toe te happen. Waarom die vergelijking ook nu weer met Miracle Fortress gemaakt wordt is ons wederom niet duidelijk. Hun beide leefwerelden liggen ogenschijnlijk verder uit elkaar dan de Noordpool en de Zuidpool en hun bedoelingen allicht ook. Goed ja, ze gebruiken beiden elektronicasamples, maar wie niet eigenlijk?

Was I The Wave



Om te beginnen is dit het project van Canadees Graham Van Pelt die zich ook nog met zijn band Think About Life bezighoudt en tussen het schillen van de aardappelen en het koken van de groentjes jong talent uit Montreal van zijn productieskills voorziet. Van productiewerk heeft hij duidelijk wel kaas gegeten. 'Was I The Wave', zijn tweede langspeler, klinkt in elk geval zeer netjes afgewerkt en misschien soms ook iets te afgeborsteld.

Zijn elektropopsongs klinken bij momenten fris en groovy, soms zweverig en lichtjes melancholisch en willen soms een voetje richting indierock zetten. Je kan Miracle Fortress daarom vergelijken met de landgenoten van Junior Boys. Alleen mist Van Pelt iets te veel de mogelijkheid om zo net ietsje dieper te gaan dan het voornoemde duo. Hij kan moeilijk tot in onze diepste zielenroerselen penetreren of ons echt aan het grooven krijgen. Daarvoor blijft hij vaak te veel op de vlakte en blijft het voor ons niet meer dan leuke elektropop.

Met Raw Spectacle slaagt hij er wel in met mooi opgebouwde laagjes en loopjes een meeslepend nummer te maken. Everything Works is dan weer zeer eenvoudig, maar net daarom des te doeltreffender. Tof baslijntje en een catchy refrein, soms heeft een mens niet meer nodig. Maar bij Miscalculations, dat eigenhandig een eightiesrevival wil beginnen, en Immanent Domain overvalt ons weer het gevoel dat we dit allemaal wel al eens hebben gehoord.

Voor wie Radiohead te donker en te edgy is zal dit een smakelijk album zijn. Voor ons is het iets te veel dansen op een slappe koord. Misschien wil Richard nog een leuke remix maken?

1 december 2011
Koen Van Dijck