Rebekka Karijord - We Become Ourselves

Control Freak Kitten

De Noorse Rebekka Karijord heeft al een pak ervaring in het maken van soundtracks. Ondertussen is ‘We Become Ourselves’ ook al haar vierde album. Karijord schrijft muziek met de nodige spanning en diepgang en weet je als luisteraar te raken. 

We Become Ourselves



Met opener Prayer serveert ze ons onmiddellijk een pracht van een binnenkomer. Het nummer klinkt aanvankelijk eenvoudig met piano en handgeklap.  Net wanneer je het ritme helemaal te pakken hebt, komt een koor het refrein versterken. Het nummer wordt uiteindelijk alsnog verrassend a capella afgesloten. Veel subtiele en onverwachte twists voor nog geen vier minuten.

Direct daarna volgt Use My Body While It’s Still Young, de uptempo single met de prachtige, macabere videoclip waar ook het artwork van de plaat op gebaseerd is. Het hammondorgel heeft een prominente rol gekregen in dit nummer net als het bruisende percussieritme. De volle, krachtige stem van Karijord draagt het nummer echter en doet bij momenten aan Lykke Li denken.

Dat de plaat veel verschillende sferen weergeeft en enorm afwisselend is, bewijst de tandem Oh Brother  en Your LoveOh Brother is de sereniteit zelve. In al zijn sereniteit is deze ballade echter wel subliem.  Your Love daarentegen is eerder euforisch met veel lagen.

De titeltrack We Become Ourselves is van een oneindige rust en schoonheid. Met enkel stem, harp en beperkte percussie slaagt Karijord er in gedurende de volle vijf minuten onze aandacht vast te houden. Door het erg sobere arrangement wanen wij ons midden de Noorse Fjorden en horen wij daar ook geen druppel vallen?

Op het einde gooit Karijord er nog twee toppers tegenaan. Ode To What Was Lost begint als een rustige ballad, maar naar het einde toe grijpt de zang in combinatie met de wild om zich heen slaande percussie naar de keel. Bandages lijkt een mak einde te worden, maar de rustige stukken wisselen naar het einde van de song onvoorspelbaar af met de roffelende troms om uiteindelijk rustig uit te sterven.

‘We Become Ourselves’ is een subtiel, intrigerend plaatje vol Scandinavische melancholie. Door de vele lagen en hooks ontdek je bij iedere luisterbeurt nog zaken die je de keren ervoor niet gehoord had. Een popplaat die tijd nodig heeft, maar je toch vroeg of laat je nekvel zal grijpen.

8 maart 2013
Patrick Blomme