The Young Gods - Everybody Knows
Two Gentlemen
Het negende album van The Young Gods, 'Everybody Knows', is weer een mooi werkstukje geworden. Al meer dan twintig jaar maken de Zwitsers de podia en uw cd-kast onveilig, en al bleef een wereldhit uit, de heren staan sterker dan ooit met hun nieuwe cd. Gezien hun repertoire en ijzersterke live-reputatie kunnen we daar alleen maar gelukkig mee zijn! En wie maalt er dan om dat je een dergelijke band niet in een spot-paleis moet gaan bekijken?

Al bij de eerste noten overvalt je het idee dat de Gods hun batterij synthesizers en samples niet echt up-to-date hebben gebracht, want de muziek doet vanaf de eerste noten heel erg nineties aan. De klankkleur die de Young Gods op die manier creëeren ademt op een heel eigen manier. Zelfs al denk je aanvankelijk dat je gedateerde klanken hoort, na enkele luisterbeurten zou je absoluut niets veranderen aan het geheel.
Het eerste echte nummer, Blooming, wat op een Depeche Mode-achtige drumbeat voort pulseert, vormt meteen een perfecte track om nachtelijke ritjes bij te maken. Alle bekende Young God-elementen zijn duidelijk aanwezig: sobere drums, de hese vocalen van Franz Treichler, en een hoop ondingen die boink doen op de achtergrond. Wie deze cd daadwerkelijk als cruise-muziek gaat gebruiken moet een zekere graad van alertheid bewaren, want onmerkbaar zou je het gaspedaal aanzienlijk durven induwen bij een nummer als No Land's Man. Zonder schreeuwerig te worden gaat de intensiteit van stem, synths en drums gevoelig de hoogte in. De Spartaanse ritmesectie zal niet iedereens kopje thee zijn, maar ook dit is een typisch element van de postindustrial van de Jonge Godjes.
Ook Mister Sunshine heeft genoeg te bieden om je zeven minuten lang te boeien. Hoewel het begin een beetje drammerig aandoet, wordt je halverwege weer bij de haren getrokken met de nodige samples, geluidjes en een schitterend gortdroge gitaarriffs.
Wars van alle reguliere popmuziek klokt Miles Away af op bijna tien minuten. Het nummer drijft op een prachtige akoestische gitaarriff, met af en toe een flinke, elektronische knauw. Daarna lopen ook de synths weer voorop en heb je je geen seconde verveeld. Ook Tenter le Grillage, dat zo op 'TV Sky' had kunnen staan, is prachtig en heerlijk energiek. Dit is dan ook onze absolute favoriet op deze mooie cd.
Net zoals in het verleden stellt The Young Gods niet teleur. Voor nieuwe zieltjes is dit alvast een mooie instapper, die live zeker overeind zal blijven. Voor de diehards is 'Everybody Knows' gewoon een steengoede Young Gods plaat. Wij kijken al uit naar midden maart als de tour van de Young Gods drie dagen in België neerstrijkt. Zorg dat je er bij bent!