#InlandseMaatjes - Bonfire Lakes - last goodbye/vacancy ('16-'25)

#InlandseMaatjes - Bonfire Lakes - last goodbye/vacancy ('16-'25)

Wanneer Marino Roosen en Gaëtan Vandewoude samen gaan zitten, hebben ze het over de gezamenlijke liefde voor indiefolk en... The Cure. 

Die liefde steken ze op de nieuwe single van Bonfire Lakes niet onder stoelen of banken. Het epische Last Goodbye ademt The Cure anno 1989 (die vele laagjes gitaren, die lijzige strijkers die weggeplukt lijken uit Lullaby, die aarzelende piano, die haast gefluisterde zang,... alles is aanwezig) en toch klinkt het nog altijd honderd procent Bonfire Lakes met die kenmerkende melancholie en een zekere warmte. Die vind je zeker in de outro, waarin zacht klinkende trompetten de song uitgeleide doen. Just Like Heaven, zou Robert Smith zeggen!  

Bij wijze van sinterklaascadeau voegt Bonfire Lakes er, geheel oldschool, een B-kantje aan toe met het nummer Vacancy ('16-'25), een nummer waarin Elke Smeets de microfoon opeist. Zij was ook al te horen op de vorige single, Closer. Hier laat ze horen dat ze ook op haar best is in een warm, breekbaar nummer, voorzien van prachtige arrangementen door producer Vandewoude, die na tweeënhalve minuut verrast met een prachtig vioolintermezzo. Voor Bonfire Lakes-opperhoofd Marino Roosen was het misschien ietwat lastig om het in te zingen. Hij schreef het intieme nummer immers kort na het overlijden van zijn vader. 

Beide songs zullen prijken op 'Sorino', het volgende album van Bonfire Lakes, dat in januari uitkomt en nu al dik de moeite waard is met de drie nummers die voorlopig vrijgegeven werden. Zeven jaar moesten we wachten op een opvolger voor 'Leaves', maar zoals na elke winter, komt er ook nu weer een lente al zal het nog maar januari zijn! 

Bonfire Lakes live:

24 januari, De Fwajee, Sint-Truiden (try-out)
5 februari 2026, Café Café, Hasselt
20 februari 2026, 't Smiske, Asse
22 februari, Café De Loge, Gent

9 december 2025
Marc Alenus