Margot Merah - Be Good
BuurgluurderMarc Alenus — 19 oktober 2026
Margot Merah weigert de hoop op te geven ondanks alle tumult in de wereld.

Eind vorig jaar trokken de ICE-troepen van Trump een spoor van geweld door de straten van o.a. Minneapolis. Een van de eersten die daar bovenop dook was Bruce Springsteen. Hij schreef in allerijl Streets Of Minneapolis. Maar ook bij ons werden artiesten geraakt door het gebeuren. Zo ook Margot Merah, helft van folkduo The Lasses. Zij schreef Be Good, een verwijzing naar Renee Good, een van de slachtoffers van ICE. Ze stierf omdat ze haar stem verhief.
Maar dat was voor Merah net de reden om zich te laten horen. Ze verklaart het zelf: "Mensen worden vastgezet, gedeporteerd of gedood; mensenrechten staan onder druk, er woeden oorlogen en democratieën worden bedreigd. In de wereld van vandaag is het makkelijk om de hoop te verliezen. Maar ik geloof er heilig in dat de meerderheid van de mensen dit niet wil. Dat zij in vrede willen leven en vrede gunnen aan anderen. Toch zwijgen we vaak, om wat voor reden dan ook. Als we ons uitspreken, de krachten bundelen en ervoor kiezen om het juiste te doen – als we onze stem laten horen – dan geloof ik dat we verandering teweeg kunnen brengen."
Merah laat zich dus horen. Ze doet dat niet schreeuwend en roepend, maar net met veel zachtheid als tegengif. Folkmuziek leent zich daar ook toe en omdat ook wij vinden dat die zachte stemmen gehoord moeten worden, delen we graag dit nummer:
