The Monotrol Kid - #WeekVanDeBelgischeMuziek26 - Wat je altijd al wilde weten...
Uiteraard konden wij niet zomaar voorbij aan de Week Van De Belgische Muziek. Dus staken wij de koppen bij elkaar en gingen we op zoek naar enkele rake vragen voor een keur aan bekende of minder bekende Belgische bands en artiesten. Klaar voor even onverwachte antwoorden?
The Monotrol Kid zal altijd een buitenbeentje blijven en dat blijkt ook uit de antwoorden op onze vraagjes. Maar dat neemt niet weg dat we de muziek koesteren.
Kunnen jullie één nummer in je catalogus aanstippen, waar je heel trots op bent en dat je eigenlijk een beetje miskend vindt, een B-kantje, een geflopte single, een demo, die nooit werd uitgebracht?
Erik Van den Broeck: Eigenlijk ben ik trots op elk nummer dat ik ooit schreef. Het is ook altijd het beste nummer dat je op dat moment kunt maken. Het volgende is altijd beter en wat andere mensen daarvan vinden maakt me eigenlijk niet veel uit. Ik maak graag muziek en speel het nog liever. Dat plezier kan mij niemand ontnemen. Zo kan een nummer nooit floppen of miskend worden (zegt de man die nooit een hit had).
Wat was jullie vreemdste optreden?
We speelden ooit in Aken als voorprogramma van enkele lokale helden. In de backstage, na het optreden, is daar s'avonds een spontane deurenkomedie ontstaan, waarvan Dries en ikzelf dachten dat het opgezet spel moest zijn. Een drummer, die in de gevangenis zat voor het stelen van auto's en het verkopen van drugs van iemand anders, terwijl hun zanger het deed met de zus van de bassist, die dat uiteraard niet mocht te weten komen. Terwijl wij eigenlijk alleen een stukje pizza wilden eten. De kamer, die we toegewezen kregen, bleek gebruikt te worden door plaatselijke schoonheden om terug bij hun zinnen te komen. Dit kwamen we te weten nadat we gaan slapen waren. Onder die kamer werd eveneens een Tomorrowland-achtig feestje gehouden dat duurde tot de zon opkwam. Hotel Europa. Ik neem de plaats mee in mijn graf met een bedenkelijke glimlach. Trouwens ook de reden dat we vanaf toen onze eigen slaapplaats organiseerden.
Hoe zijn jullie bij je bandnaam uitgekomen? Was dat meteen jullie keuze? Hoe zit dat precies?
Ik heb de naam gekozen nadat ik die had opgezocht op Google. Ik had vier hits en wist dat ik nooit moest gaan betalen om die naam te vinden op het net. Gebaseerd op de monotrolpedaal van een heftruck.
Welke Belgische plaat van voor je geboorte had je graag zelf gemaakt willen hebben? Waarom?
Als ik de Belgische platen van voor mijn geboorte op een stapeltje zou leggen, dan weet ik niet wat ik zou kunnen kiezen of waarvoor ik zou gaan. De trigger is gekomen bij de 'Get Sprouts'-lp met beginnende Belgische bands in 1980 (na mijn geboorte). Het idee om de plaat van iemand anders plaat te maken lijkt me ook een beetje vreemd. Voor mezelf kan ik zeggen dat ik enkel mijn eigen nummers in een vorm kan gieten en wie mij daarvoor inspireerde. Maar dat gaat meestal over sferen en de daaraan verbonden beelden.
Hebben jullie een relikwie waar je erg aan gehecht bent (een instrument waar je iets mee hebt, een poster of concertticket van je eerste of een specifiek optreden, ...)?
Niet echt relikwieën, plectra van enkele helden, maar daar blijft het dan bij. De herinneringen aan de bijgewoonde optredens en festivals zijn me meer waard dan de tickets (die ik nog wel heb- ergens hoop ik). De eerste keer R.E.M. op Werchter, ergens vooraan in de middag, blies mij weg (1985, dacht ik). 10.000 Maniacs (1988), The Jayhawks (1993) en Wilco (2004) hebben dat daarna nog eens gedaan.
De nieuwe single is intussen uit en hebben jullie al ontvangen. De nieuwe ep verschijnt op 19 februari: Meer nieuws volgt snel.
